נדנדות ילדות | מיכל

< התנסות מהמפגש "זיכרון", טיוטה לפני עריכה; מתוך "בגוף ראשון" – סדנת כתיבה לפרוזה אוטוביוגרפית >

הדשא בגינת הוריי ליווה את כל ילדותי. הם גרים באותו בית מאז היותי בת שש. ימי הולדת לכיתה, ימי הולדת משפחתיים, בת מצוה, מסיבת סיום כיתה ו'. הוריי גרים קרוב מאד לבית הספר היסודי שבו למדתי שמונה שנים. כשעברנו לגור בבית הזה, עוד לא היה דשא, עוד לא היו עצים, עוד לא היתה גדר חיה. אפשר היה לראות את בית-הספר מהבית ואת הבית מבית-הספר.

הם כל-כך קרובים שהרשיתי לעצמי לקפוץ הביתה באמצע היום אם שכחתי לשים משהו חשוב בילקוט. הקרבה היתה נוחה, בדרך כלל.

אני אוהבת את הגינה הזו, היא חלק משמעותי מנוף ילדותי, זכרונות רבים של משפחתיות, משחקי ילדות. בגינה הזו הכלבה שלנו חיה. בה האחיינים שלי משתוללים היום, מתנדנדים בנדנדה שתלה להם סבא, שעוד מעט כבר לא תכיל אותם אלא את הדור הבא.

—————-

סבא שלי תלה נדנדות בחצרו, בשביל הילדים, בשביל הנכדים, בשביל הקייטנים. נדנדות כולם אוהבים, בייחוד ילדים. הנדנדות היו האטרקציה בבית סבי. הן תמיד היו שם, חיכינו להתנדנד עליהן בכל ביקור. לפעמים היה צריך לחכות בתור, לפעמים היינו לבד.

בתחילה הייתי מבקשת מאחד ההורים שינדנד אותי, אחר-כך היה יותר כיף להתנדנד לבד. זה היה מקום המפלט משיחות משעממות של מבוגרים.

תגובה אחת

מתויק תחת התנסויות

תגובה אחת ל-“נדנדות ילדות | מיכל

  1. מיכל, בחרת בצרוף שני קטעים של נדנדות. השילוב הרמוני ואינו יוצר קונטרסט או תחושה של אמירה נעלמת, שיש לפענח "בין הקטעים". נהפוך-הוא, החיבור יוצר העמקה של תחושת המשפחתיות, וכאשר עוברים מתיאור בית ההורים לתיאור בית הסב נוצרת הצטברות של הכלה וקירבה משפחתית מדור לדור. זאת, כאשר הסב – היוצר נדנדות גם לקייטנים ולא רק לבני משפחה – מכיל את התא המשפחתי המצומצם יותר, כבבושקה מסורתית. הקטע המשולב מזמין המשך, בעיני. אולי על חשש סמוי ש"כל זה יעלם", שבית ההורים יעבור תמורה? מעניין לאן יתפתחו נדנדות הילדות שלך. תודה!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s