"חיבורים וקומפוזיציות", יצירת גוף עבודה וכתיבה מתמשכת

[סדנת המשך ל"בגוף ראשון"]

טקסט הולך ונכתב, מצטבר, כיצד נותנים לו להתהוות? כיצד נעים בין הזרימה הבלתי ניתנת לאחיזה של היצירה לבין ארגונה, חיבוריה, עמידתה? כיצד מקבלים תנופה? הסדנה "חיבורים וקומפוזיציות" תאפשר לפתח את מהלך הכתיבה שהחל ב"בגוף ראשון – סדנה לפרוזה אוטוביוגרפית" ולהעניק לו אורך נשימה – אם בדמות טקסט אחד שילך ויתפתח ואם בדמות מספר טקסטים שיצרו מחזור.

הסדנה בת 10 מפגשים, היא מהווה מרחב לכתיבה תוך כדי יצירת רצף והקשר. המרווח בין מפגש למפגש הנו של שבועיים. זהו מרווח המאפשר הטמעה של הדברים שעולים בסדנה, וכמובן זמן לכתיבה עצמה.

לקראת כל מפגש ישלחו המשתתפות/ים את הטקסטים לכלל הקבוצה לקריאה מוקדמת  ולהערות ראשוניות.

…………

פירוט
…………

מפגש IIII,  השראה לחיבורים וקומפוזיציות

מהו המבנה שסביבו מתארגן טקסט אחד, או מספר טקסים נפרדים? מה מאגד, מצמיד, תופר, מחבר ומטליא פיסות וקטעים לכדי יצירה? נבדוק כיצד יוצרים שונים מובילים את העלילה (או את האין-עלילה) בעזרת הכרעות מבניות, נושאיות ותחביריות שונות. כיצד מספרים סיפור כאשר איננו בהכרח דרמטי, כיצד נקרין את הריאליה על סתירותיה, היפוכיה, רבדיה הסתומים? נלך בעקבות ויליאם פוקנר, מרגרט אטווד, נטלי סארוט, אבידיוס, הדה-קאמרון, קת'רין מנספילד ועוד, כדי לקבל השראה להמשך הדרך.

מפגש IV – מפגש אישי

מפגש אישי שבו תתקיים שיחה על הטקסט/ים שנוצרו עד כה, על השביל שבו תרצה כל משתתפת להמשיך הלאה. ניתן יהיה לבחור בטקסט שהתחיל להתגבש – בפועל או במחשבה, או לבחור בהתנסות ארוכת טווח שתוצע מתוך מחשבה משותפת.

מפגשים V-VIII, מרחב כתיבה

מפגשים אלו יורכבו מהצגת פרטים מעבודת הכתיבה שנעשתה בזמן שחלף מהמפגש הקודם ודיון בטקסטים. במקביל, נחדד נקודות משמעותיות של חיבור וצרוף ונקרא טקסטים רלוונטיים.

מפגש IX-X, עריכה

לקראת המפגש ה-9 תחל עבודת עריכה אישית – על פרט מתוך הטקסט/ים שיווצרו בסדנה – וכן מחשבה משותפת על ההקשר הכולל של הטקסט/ים. במפגשים יתנהל דיון מעמיק בכל טקסט וטקסט.

 

* הסדנה פתוחה למשתתפי "בגוף ראשון" בלבד. הסדנה תתקיים ב"סיפור פשוט" – חנות הספרים בנווה צדק.

לפרטים נוספים והרשמה: סיפור_פשוט >>

סגור לתגובות על "חיבורים וקומפוזיציות", יצירת גוף עבודה וכתיבה מתמשכת

מתויק תחת חיבורים וקומפוזיציות

סגור לתגובות.